Loading...

Rozwiązanie do wydawania dla firmy Richmond Ford

Richmond Ford

Rozwiązanie do wydawania dla firmy Richmond Ford zapewniły oszczędności na poziomie 431 000 zł.

Richmond Ford of Richmond z siedzibą w Richmond w stanie Virginia w Stanach Zjednoczonych jest dużym salonem dealerskim z 35 stanowiskami w dziale serwisowym. Firma sprzedaje i obsługuje wszystkie pojazdy od dużych ciężarówek po małe samochody. Ma też dział części z magazynem części o wartości prawie jednego 392 miliona złoty.

Wyzwanie

Dział części firmy Richmond Ford marnował bardzo dużo czasu na wydawanie pracownikom innych działów małych przedmiotów, takich jak środek do czyszczenia hamulców, rękawice i żyletki. „Płaciłem moim pracownikom za wydawanie drobnostek” — powiedział Roland Chartier, dyrektor działu części.

Kiedy serwisanci potrzebowali zwykłych rzeczy, takich jak rolka taśmy elektroizolującej, musieli tracić 15 minut w kolejce w dziale części. Jeżeli pomnożyć to przez 30 serwisantów i stawkę wynagrodzenia 118 zł., oznacza to, że taka metoda działania kosztowała firmę Richmond Ford dziesiątki tysięcy dolarów każdego roku w roboczogodzinach. Czas, przez który pracownicy byli poza swoimi stanowiskami pracy, powodował obniżenie produktywności.

Kolejnym problemem był brak odpowiedzialności. Kiedy serwisant prosił o kilka tuzinów puszek środka do czyszczenia hamulców (13,74 zł./szt.) lub kilka pudełek rękawic (47 zł./szt.), dział części wydawał mu bez dokładnego zbadania sprawy. „To miejsce dosłownie pochłaniało środek do czyszczenia hamulców i rękawice” — powiedział Chartier.

Wdrożenie w firmie Richmond Ford rozwiązań do zarządzania zapasami MTS Xpress firmy Myers Tire Supply® spowodowało zmianę sposobu działania.

Rozwiązanie MTS Xpress

W firmie Richmond Ford zamontowano dwa automaty do wydawania firmy Myers Tire Supply, krajowego dystrybutora zasobów i rozwiązań dotyczących opon, kół i usług motoryzacyjnych oraz jej partnera Apex Supply Chain Technologies®. Urządzenie EDGETM 5000 ma spiralny mechanizm wydawania i umożliwia kontrolę dostępu oraz zwiększenie odpowiedzialności za przedmioty, takie jak żyletki, baterie, obcinarki, okulary ochronne, smar do opon i głowice zaworów. 12-drzwiczkowa szafa AXCESS™ 6012 jest wykorzystywana do przechowywania przedmiotów, np. puszek środka do czyszczenia hamulców, smaru, olejów i rękawic.

Każdy pracownik ma własny kod dostępu zapewniający mu dostęp do zapasów, a platforma Trajectory Cloud™ umożliwia śledzenie i przeglądanie informacji o tym kto używa czego, kiedy i gdzie.

Ponad 110 000 oszczędności na samych wynagrodzeniach

Firma Richmond Ford uzyskała natychmiastową poprawę efektywności. Dzięki rozwiązaniom MTS Xpress serwisanci wykonują transakcje w ciągu kilku minut zamiast 15 minut w dziale części. W ujęciu rocznym daje to ponad 431 893 zł. oszczędności na samych wynagrodzeniach.

Serwisanci, którzy zarabiają stawkę zryczałtowaną za każde wykonane zadanie, zdali sobie sprawę, że mogą zarabiać więcej w nowym systemie. Jeżeli potrzebują rolki taśmy elektroizolującej w środku zadania, mogą teraz pobrać ją z urządzenia MTS Xpress i naprawić samochód w czasie, który poprzednio zajmowało im oczekiwanie w dziale części. Serwisanci szybciej wracają do pracy, szybciej wykonują zadania i zwiększają produktywność działu. Przekłada to się na dodatkowe 1200 godzin zdolności produkcyjnych w firmie Richmond Ford rocznie.

Chartier powiedział, że system oszczędza kierownikom działu części, np. jemu, 6–10 godzin tygodniowo, które poświęcał na dzwonienie do dostawców, przeglądanie cen i sprawdzanie poziomów zapasów u dostawców. Dzięki urządzeniom MTS Xpress zamontowanym w budynku ograniczył liczbę dostawców z pięciu do jednego — Myers Tire Supply. „System automatycznie wysyła zamówienia do firmy Myers, dlatego nie muszę już myśleć o kupowaniu zasobów” — powiedział Chartier. „To jedno zadanie mniej na moich barkach, co ułatwia mi pracę”.

Odpowiedzialność i poziomy zapasów

Te urządzenia wprowadzają odpowiedzialność do systemu, której wcześniej nie było” — powiedział Chartier. „Kiedy serwisant pobiera więcej środka do czyszczenia hamulców lub rękawic niż powinien, możemy teraz to wyłapać dzięki raportom platformy w chmurze i zapytać go — wszyscy o tym wiedzą. Spowodowało to spadek zużycia”.

Salon dealerski oszczędza ogółem 5800–7800 zł. miesięcznie wyłącznie na niższym zużyciu części i materiałów. Dział serwisu ograniczył koszty o jedną trzecią, ponieważ faktury z działu części spadły o około 4700 zł.miesięcznie lub ponad 55 000 zł. rocznie. Firma Richmond Ford ograniczyła zużycie o przynajmniej 120 puszek środka do czyszczenia hamulców miesięcznie oraz dwanaście opakowań rękawic. Tylko te dwie rzeczy zapewniły oszczędność 24 000 zł. rocznie.

Oprogramowanie Apex Trajectory Cloud umożliwia też śledzenie poziomów zapasów, co pozwala na ich optymalizację. Kiedy poziom zapasów w urządzeniu MTS Xpress spada, firma Myers otrzymuje alert o uzupełnieniu. Uniwersalne rozwiązanie MTS Xpress pozwala na automatyczne przetwarzanie i dostarczanie zamówień uzupełniania zapasów. „Nigdy nie wyczerpią się nam zapasy” — powiedział Chartier. Oznacza to, że produktywność nie spadnie, ponieważ serwisanci czekają na części. Ponadto firma Richmond Ford nie przepłaca za nadmierny zapas części i materiałów.

Korzyści dla wszystkich działów

Korzyści nie kończą się tylko na dziale części i serwisie. Inne działy też mają dostęp. Pracownicy myjni potrzebują żyletek do usuwania naklejek z szyb, a kierownicy finansów muszą mieć baterie do myszy komputerowych, aby móc używać rozwiązania MTS Xpress zamiast licznika części. W rezultacie działalność operacyjna całej firmy Richmond Ford uległa poprawie.

Zyskaj kontrolę nad materiałami i informacje o nich

Aby uzyskać więcej informacji na temat całej rodziny automatycznych rozwiązań do wydawania zasobów naszej firmy, odwiedź witrynę centrumbhpwpp.eu/maszyny-dystrybucyjne, wyślij wiadomość e-mail na adres vm@dozamel.pl albo zadzwoń pod numer +48 661 947 773, aby zapoznać się z naszą ofertą.

2019-06-17T13:06:39+00:00

Podziel się tym wpisem!

Przejdź do góry