Loading...

Proste i przystępne cenowo rozwiązanie dla zespołów ratowniczych

Straż pożarna Mukwonago

Straż pożarna Mukwonago ma dwie remizy i obsługuje w przybliżeniu 16 000 ludzi w południowo-wschodnim regionie Wisconsin w Stanach Zjednoczonych, reagując na średnio 1800 zgłoszeń rocznie. Zmagała się ona z wyzwaniem dobrze znanym służbom bezpieczeństwa publicznego: zapewnienie dostępu do najważniejszych przedmiotów używanych przez zespoły ratownictwa medycznego z jednoczesnym zachowaniem informacji o tym kto używa czego, kiedy i gdzie.

Porucznik Matt Sura powiedział, że wcześniej zasoby były przechowywane w magazynie z zamkiem otwieranym przyciskiem. Zapewniało to podstawowe bezpieczeństwo, ale bez kontroli nad tym, jakie i ile przedmiotów dana osoba mogła wziąć. Dostęp do magazynu miało około 50 osób i nie było sposobu, aby sprawdzić co brały poszczególne osoby. Jeżeli drzwi zostały otwarte lub nie zostały zamknięte całkowicie, bezpieczeństwo znikało. Problem stał się jasny, gdy kierownictwo zdało sobie sprawę, że niektóre przedmioty po prostu „znikały”. „Mieliśmy ogromny problem z opaskami uciskowymi” — powiedział Sura. „Kosztują około 40 dolarów (27 funtów) za sztukę, a schodziły jak woda. Nie miałem jak sprawdzić, że «coś zostało wzięte o danej godzinie». Przez to nie mogłem wytłumaczyć się z wydatków szefowi, co było bardzo irytujące”. Sura rozpatrywał umieszczenie apteczki w zamykanej szafce.

Zdał sobie jednak sprawę, że każda osoba otwierająca szafkę musiałaby się upewniać, co do pobieranego przedmiotu. Ponadto procesy ręczne są podatne na błędy ludzkie. Trzeba mieć pewność, że wszystkie osoby zrobią to dobrze. Jeżeli jedna osoba pomyli się przy liczbie przedmiotów, wszystkie kolejne stany zapasów mogą być błędne.

Poszukiwanie lepszego sposobu

Porucznik Sura znalazł informacje o automatach do wydawania leków przeznaczonych dla straży i pogotowia ratunkowego oraz zaczął badać możliwości. Rozważał jedną markę, która wyglądała bardzo obiecująco, ale miesięczne koszty serwisowania były zaskakująco wysokie. Potem Sura dowiedział się o automatach do wydawania zasobów firmy Apex Supply Chain Technologies®. Po rozmowie z przedstawicielem handlowym na temat rodzajów przedmiotów do zarządzania wybrał urządzenie EDGE™ 5000, przystępne cenowo rozwiązanie, które jest łatwe we wdrożeniu i obsłudze.

Zapewnia wysoki stopień kontroli przez wydawanie tylko jednego przedmiotu naraz i zapewnia całodobowy wgląd w to kto używa czego, kiedy i gdzie. Członkowie zespołu pogotowia ratowniczego mogą po prostu przeciągnąć swoją kartę i wprowadzić kod przedmiotu. Urządzenie EDGE™ 5000 przekazuje wszystkie dane transakcji, w tym uzupełniania lub wydawania, do rozbudowanej platformy analizy danych Trajectory Cloud™. Dzięki temu kierownictwo straży ma wgląd we wzorce użycia zasobów, może śledzić odstępstwa od normalnego użycia, a także otrzymywać powiadomienia i alerty o wyczerpywaniu się krytycznych przedmiotów.

Uzupełnianie urządzenia jest proste. Kierownik zaopatrzenia zmiany może łatwo skonfigurować urządzenie EDGE 5000, tak aby obsługiwane były leki i zapasy medyczne o różnych kształtach i rozmiarach, często w ich oryginalnych opakowaniach. Kiedy zostanie osiągnięty poziom minimalny dowolnego przedmiotu, z platformy Trajectory wysyłany jest alert e-mail lub wiadomość SMS, tak aby najważniejsze leki lub zapasy medyczne były szybko uzupełnione.

Mieliśmy ogromny problem z opaskami uciskowymi… schodziły jak woda…

Matt Sura, Porucznik

„Następny logiczny krok”

Mamy zamki w szufladach z lekami i w chłodziarkach, które wymagają wprowadzenia kodu dostępu” — powiedział Sura. „Jeżeli ktoś pojedzie karetką i zużyje zasoby, wiemy kto to zrobił. Takie coś nie było możliwe w naszym magazynie. Oczywiście dla nas to był następny logiczny krok”.

Obecnie porucznik Sura może przeglądać raporty w czasie rzeczywistym na platformie Trajectory Cloud i sprawdzać kto używa leków, cewnika lub zestawów nitrogliceryny IV. Może też przeglądać raporty z różnych okresów, aby sprawdzić trendy użycia produktów, które pozwolą optymalizować zaopatrzenie. Urządzenie EDGE 5000 umożliwia również dokumentowanie pobieranych przedmiotów, co zapewnia siatkę bezpieczeństwa w razie niewłaściwego użycia przedmiotów lub kradzieży. „Umieszczając najważniejsze zasoby, takie jak opaski uciskowe w urządzeniu EDGE, mogę teraz sprawdzić, kiedy zostały zamówione, kiedy pobrane z urządzenia, kto je wziął i kiedy… to ogromna zaleta” — powiedział Sura.

Duży skok w zakresie kontroli — i odpowiedzialności

Zwiększona odpowiedzialność przełożyła się od razu na zmniejszenie zużycia określonych kosztownych i często używanych zasobów, takich jak opaski uciskowe. W ubiegłym roku kalendarzowym straż pożarna zamawiała dwa lub trzy razy więcej niż rzeczywiście zużywano miesięcznie. W pierwszych sześciu miesiącach po montażu urządzenia EDGE 5000 nie kupiono nawet jednej opaski zaciskowej, co pozwoliło wyeliminować nadmierne zapasy i przyniosło oszczędności w wysokości ponad 90%. Dzięki tak dobrym wynikom porucznik Sura planuje wdrożyć kolejne urządzenie Apex w następnym roku i używać go do wydawania przedmiotów, takich jak zestawy OB i IV oraz inne zasoby o dużej wartości.

Wpływ odpowiedzialności:

W pierwszych sześciu miesiącach po wdrożeniu nie kupiono nawet jednej opaski zaciskowej, co przyniosło oszczędności w wysokości ponad 90%.

Zdaniem porucznika Sura finansowe oszczędności, jakie zapewniają te urządzenia, nie są największą korzyścią. Ważniejsza jest wyższa odpowiedzialność przed kierownictwem zaopatrzenia. Porucznik wie, że nowy poziom kontroli powstrzyma osoby przed pobieraniem zasobów, które mogą narazić straż pożarną na odpowiedzialność karną lub finansową.

To poczucie bezpieczeństwa jest bezcenne.

Zyskaj kontrolę nad materiałami i informacje o nich

Aby uzyskać więcej informacji na temat całej rodziny automatycznych rozwiązań do wydawania zasobów naszej firmy, odwiedź witrynę centrumbhpwpp.eu/maszyny-dystrybucyjne, wyślij wiadomość e-mail na adres vm@dozamel.pl albo zadzwoń pod numer +48 661 947 773, aby zapoznać się z naszą ofertą.

2019-06-17T07:54:52+00:00
Przejdź do góry