Loading...

Oszczędź tysiące dolarów na roboczogodzinach i zapasach

T&W Tire

Firma T&W Tire oszczędza tysiące dolarów na roboczogodzinach i zapasach dzięki rozwiązaniom MTS Xpress

Firma T&W Tire jest kompleksowym dealerem opon, obsługującym klientów detalicznych i firmowych. Ma 17 sklepów w stanach Oklahoma i Texas i jest liderem w branży technologii i usług oponiarskich w centralnych stanach Stanów Zjednoczonych.

Wyzwanie

Sklep firmy T&W Tire w Wichita Falls w stanie Texas zmagał się ze znacznymi stratami, ponieważ gubiono zasoby lub nie odkładano ich na miejsce. Nieograniczony dostęp do tych zasobów dla pracowników prowadził do kosztownych problemów z zapasami.

Przykładowo na podłodze leżało czasami 8 lub 9 butelek kleju w różnych miejscach pracy” — powiedział Skyler Hilbers, który był kierownikiem serwisu w warsztacie. „Zamiast użyć butelki kleju, która była otwarta, nasi pracownicy otwierali nowy pojemnik. Mieliśmy więc mnóstwo w połowie zużytych butelek kleju lub innych materiałów rozrzuconych po całej podłodze. To było ogromne marnotrawstwo pieniędzy”.

Rozrzucone zapasy nie tylko powodowały marnowanie pieniędzy, ale ten sposób pracy powodował też znaczące straty czasu. Ciągłe szukanie potrzebnych narzędzi i zasobów odrywało pracowników od ich najważniejszych obowiązków — realizacji listy zadań na tydzień.

Rozwiązanie MTS Xpress

Aby rozwiązać te problemy, firma T&W Tire zwróciła się do firmy Myers Tire Supply, krajowego dystrybutora zasobów i rozwiązań dotyczących opon, kół i usług motoryzacyjnych. Firma Myers i jej partner Apex Supply Chain Technologies oferują automaty do wydawania MTS Xpress przeznaczone do bezpiecznego zarządzania w czasie rzeczywistym bardzo drogimi, często używanymi i najważniejszymi przedmiotami oraz kontrolowania ich. Firma T&W Tire zainstalowała te rozwiązania w trzech swoich lokalizacjach.

W zakładzie Wichita Falls firma T&W Tire wdrożyła urządzenie do wydawania ze spiralami EDGETM 5000 oraz szafę 10-drzwiczkową AXCESSTM 6010. Urządzenie EDGE 5000 wydaje pojedyncze przedmioty, takie jak łaty do opon, mosiężne i aluminiowe trzonki, zapadki zaworów, rękawice, tarcze tnące i zatyczki do uszu. W szafie są przedmioty wielokrotnego i jednorazowego użytku, takie jak narzędzia pneumatyczne, kulki wyważające, przyklejane odważniki, rękawice i aerozol do wstępnego polerowania. Kiedy pracownicy potrzebują jakichś przedmiotów, po prostu wprowadzają osobisty kod na klawiaturze, aby uzyskać dostęp. Niezużyte zasoby i materiały mogą zwrócić do szafy pod koniec zmiany. Dzięki połączeniu osobistego kodu z transakcją, pracownicy są bardziej odpowiedzialni za używane w ciągu dnia w pracy zasoby i zużycie się obniża. Firma T&W Tire używa również platformy Apex Trajectory CloudTM do wyeliminowania przypadków wyczerpania T&W Tire

Firma T&W Tire oszczędza tysiące dolarów na roboczogodzinach i zapasach dzięki rozwiązaniom MTS Xpress się zapasów. Platforma Trajectory umożliwia śledzenie, zarządzanie, kontrolowanie i analizowanie poziomów zapasu w urządzeniach w czasie rzeczywistym. Kiedy zapasy firmy T&W Tire się wyczerpują, firma Myers otrzymuje alert z platformy Trajectory, aby złożyć zamówienie uzupełniania. Firma T&W Tire może też przeglądać wzorce użycia i optymalizować asortyment na przyszłość.

Nie muszę się martwić nadmiernym zapasem lub jego wyczerpaniem się” — powiedział Hilbers. „Nigdy nie wydaję więcej niż muszę na ważne zasoby, i nie zdarza mi się też, że skończą się zasoby potrzebne moim ludziom do wykonania pracy”.

Automaty do wydawania są ustawione w pobliżu miejsca pracy. Eliminuje to konieczność udania się i oczekiwania na znalezienie zasobów, co pozwala skupić się na ważniejszych zadaniach.

Wyniki

Firma T&W Tire od razu zauważyła poprawę sytuacji dzięki nowej technologii. Czterech serwisantów oszczędziło około 45 minut każdego dnia, które tracili na szukanie narzędzi i zapasów, firma T&W Tire oszczędziła prawie 80 000 zł rocznie kosztów pracy z wszystkimi narzutami.

Równie duża była oszczędność na materiałach. Dzięki natychmiastowemu ograniczeniu zużycia zakład w Wichita Falls oszczędza ponad 5600 zł na łatach do opon i ponad 2000 zł na kleju rocznie. „Na podłodze warsztatu leży mniej przedmiotów, dzięki czemu mamy niższe koszty materiałów” — powiedział Hilbers. „Dodatkowo pracownicy, którzy marnowali czas na znajdowanie odpowiednich zasobów, mają teraz wyższą produktywność, ponieważ wszystko jest teraz w zasięgu ręki”.

Nie chciałbym już pracować bez tych rozwiązań — to prawdziwe wybawienie”.

Zyskaj kontrolę nad materiałami i informacje o nich

Aby uzyskać więcej informacji na temat całej rodziny automatycznych rozwiązań do wydawania zasobów naszej firmy, odwiedź witrynę centrumbhpwpp.eu/maszyny-dystrybucyjne, wyślij wiadomość e-mail na adres vm@dozamel.pl albo zadzwoń pod numer +48 661 947 773, aby zapoznać się z naszą ofertą.

2019-06-17T09:57:29+00:00

Podziel się tym wpisem!

Przejdź do góry