Loading...

Asset Management z rozwiązaniami ToolPoint® Axcess™

Eliminowanie wąskich gardeł i zwiększanie odpowiedzialności

W branży dostawy żywności działa wiele podmiotów i panuje duża konkurencja. Właśnie dlatego firmy zawsze poszukują sposobów na poprawę wydajności i obniżenie kosztów. Firma z branży dystrybucji żywności, z zakładami w Stanie Floryda w Stanach Zjednoczonych osiągnęła to, znajdując lepszy sposób na kontrolowanie swojego sprzętu radiowego.

Kierownik ds. operacyjnych IT, był zaniepokojony brakiem odpowiedzialności za skanery, co było powszechne w zakładzie Ocala o powierzchni 48 000 m2. „Pracownicy każdego dnia używali innych skanerów, więc w ogóle nie dbali o nie. Prowadziło to do wielu uszkodzeń, częstych napraw i wzajemnych oskarżeń” — powiedział.

Zdaniem kierownika systemów operacyjnych, pracownicy często gubili skanery — nawet przypadkowo wyrzucali je ze śmieciami. Oznaczało to, że kierownicy musieli odrywać się od pracy i przeszukiwać teren centrum dystrybucyjnego. „Czasami ich namierzenie zajmowało trzy dni, więc musieliśmy mieć zapas skanerów, aby pracownicy mogli pracować” — powiedział. Kierownik ds. operacyjnych IT uznał, że czas to zmienić na początek kupił 100 skanerów z obsługą połączeń głosowych i zestawów słuchawkowych, tak aby starczyło dla każdego operatora. Kupił również 25 krótkofalówek. To był spory wydatek, dlatego podjął się zadania jego ochrony.

Znane wąskie gardła procesu

Poprzednio firma zarządzała swoimi urządzeniami radiowymi, wykorzystując zamykany magazyn sprzętu Technik AIDC stawiał się pół godziny przed rozpoczęciem zmiany, aby uporządkować wszystkie urządzenia i zweryfikować ich identyfikatory. Następnie pojawiali się pracownicy i ustawiali się w „kolejce”. Każdy operator czekał przynajmniej pięć minut na wydanie sprzętu i podpisanie rejestru dziennego. Na koniec każdej zmiany znów ustawiali się w kolejce, aby zwrócić sprzęt. Procedura powtarzała się trzy razy dziennie dla 150 pracowników. Zajmowało to około 15 roboczogodzin techników AIDC i ponad 125 roboczogodzin operatorów tygodniowo.

Kierownik ds. operacyjnych it rozpoczął poszukiwania rozwiązań, które umożliwiłby uporządkowanie, przechowywanie i monitorowanie zasobów IT firmy.

Po pewnym czasie wybrał automatyczny system szaf 18-drzwiczkowych ToolPoint AXCESS™ 6018, który pozwala firmie na przydzielanie skanera lub sprzętu radiowego z konkretnej komory określonemu operatorowi.

Nowy poziom odpowiedzialności, wydajności i widoczności

Kierownik ds. operacyjnych IT szybko zabrał się za upraszczanie procesu wydawania/zwracania starych skanerów. Utworzył nowe pomieszczenie ze sprzętem radiowym i zamontował w nim dwa rzędy szaf AXCESS. Pracownicy wchodzą drzwiami na jednym końcu pomieszczenia i udają się do wyznaczonej szafy. Wprowadzają swoje dane identyfikacyjne i odbierają lub zwracają swoje urządzenie. Potem wychodzą drzwiami na przeciwległym końcu pomieszczenia. Cały proces trwa mniej niż minutę na pracownika.

Dane dotyczące operacji wydania i zwrócenia sprzętu są rejestrowane w oprogramowaniu Trajectory Cloud™, dlatego można łatwo sprawdzić godzinę wydania urządzenia, kto je ma i kiedy ma być zwrócone. Skanery i sprzęt radiowy są dokowane w ładowarkach, dzięki czemu baterie są zawsze naładowane przed następną zmianą. Jeżeli urządzenie nie zostanie zwrócone na czas, oprogramowanie Trajectory Cloud wyśle odpowiedni alert.

Bardziej wydajni pracownicy i mniejsza liczba napraw

Firma nie tylko uzyskała lepszy system zarządzania skanerami, ale również poprawiła wydajność i skuteczność. Kierownik systemów operacyjnych jest zadowolony z tego, że nowe rozwiązanie pozwoliło zmniejszyć obciążenie pracą techników AIDC, którzy mogą się skoncentrować na ważniejszych zadaniach. „Teraz przychodzą i od razu mogą zająć się raportami IT. Nie muszą przychodzić wcześniej, aby porządkować i wydawać skanery” — powiedział. Jeszcze większe wrażenie robi oszczędność nakładów pracy w całym centrum dystrybucyjnym. Oszczędzając 10 minut dziennie w przypadku 150 osób na trzech zmianach, firma zwiększyła wydajność o wartość równą pracy trzech pełnoetatowych operatorów.

Znacząco spadły również koszty napraw skanerów. W rzeczywistości w pierwszych dziewięciu miesiącach od wdrożenia w firmie automatycznych szaf AXCESS do naprawy nie wysłano żadnego skanera. Dzięki tak doskonałej kontroli firma przewiduje, że roczne koszty wymiany zagubionych lub brakujących skanerów wyniosą 0 zloty. Firma rozwija swoją działalność i buduje nowe centrum dystrybucyjne. Dzięki powodzeniu wdrożenia rozwiązania w innym centrum firma będzie wykorzystywać podobne rozwiązanie w nowym, budując pomieszczenie do zarządzania urządzeniami IT, w którym zamontowane zostaną automatyczne szafy AXCESS.

Zyskaj kontrolę nad materiałami i informacje o nich

Aby uzyskać więcej informacji na temat całej rodziny automatycznych rozwiązań do wydawania zasobów naszej firmy, odwiedź witrynę centrumbhpwpp.eu/maszyny-dystrybucyjne, wyślij wiadomość e-mail na adres vm@dozamel.pl albo zadzwoń pod numer +48 661 947 773, aby zapoznać się z naszą ofertą.

2019-06-17T13:30:01+00:00

Podziel się tym wpisem!

Przejdź do góry