Loading...

Automatyczne zarządzanie zasobami

Oakley Die & Mold

Otwarcie się na nową działalność dzięki automatycznemu zarządzaniu zasobami

W przemyśle obrabiarek i matryc precyzja jest najważniejsza. Formy dla producentów urządzeń medycznych i wysoko wydajnych obrabiarek często mają tolerancje mierzone w tysięcznych milimetra.

Firma Oakley Die & Mold ma siedzibę w Mason w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych i jest znana z ogromnego doświadczenia w obróbce CNC, obrabiarkach precyzyjnych, wytwarzaniu form, naprawie narzędzi i realizacji projektów produkcji na zamówienie. Stale się rozwijała, ale chciała wdrożyć bardziej rygorystyczne metody oszczędzania, aby uzyskać przewagę nad konkurentami. W ramach tych starań firma chciała uzyskać certyfikat ISO 9000.

Zmiana procesów zarządzania jakością

Jednym z wymogów certyfikacji ISO 9000 jest odpowiednia dokumentacja procesów zarządzania jakością, co w przypadku firmy Oakley oznacza metody konserwacji i zarządzania skalibrowanymi narzędziami i miernikami. Mimo że firma jest znana z perfekcyjnej produkcji precyzyjnej, nie ewidencjonowała kalibracji narzędzi i w rezultacie jej system kalibracji nie był tak precyzyjny, jak mógłby być.

W ramach ostrożności firma Oakley wysyłała wszystkie swoje urządzenia do kalibracji kilka razy w roku. Jednak w wielu przypadkach takie działania były zbędne i generowały niepotrzebne koszty. Narzędzia precyzyjne, przyrządy i mierniki mają różne wymogi związane z kalibracją, od jednego razu na miesiąc do jednego razu na rok. Jeżeli nie będą używane ani nie zostaną uszkodzone w tym okresie, kalibrację można często odroczyć.

Podejście „lepiej dmuchać na zimne” stawało się kosztowne. Przy koszcie kalibracji w zakresie od 30 do 135 funtów za narzędzie powodowało to generowanie ogromnych łącznych kosztów ogólnych — i niepotrzebne opóźnienia.

Jednak zdaniem kierownika jakości Boba Beltza „Prawdziwe koszty powstają wtedy, kiedy nie masz tego, czego potrzebujesz w danym momencie, a maszyna stoi bezczynnie. W takiej sytuacji nie możemy skracać czasów dostaw zgodnie z potrzebami klientów. Sam koszt kalibracji jest nieporównywalnie mniejszy do tego kosztu”.

Koncentrowanie się na najlepszych sposobach postępowania

Firma Oakley wiedziała, że potrzebny jest bardziej wydajny system kalibracji, tak aby zakład pracował z maksymalną wydajnością i uzyskał przewagę konkurencyjną. Taki system pozwoliłby jednocześnie spełnić wymogi certyfikacji ISO 9000 w zakresie ewidencjonowania procesów zarządzania jakością i umożliwiłby pokazywanie klientom danych świadczących o wykorzystaniu odpowiednio skalibrowanych przyrządów w procesie produkcji.

Przełom nastąpił, gdy firma Oakley zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania do zarządzania zasobami firmy Apex Supply Chain Technologies®. Zdecydowali się na szafy automatyczne AXCESS™ 6000, które pozwalają na monitorowanie, zarządzanie i kontrolowanie skalibrowanych narzędzi za pomocą rozbudowanej platformy Trajectory Cloud™. To rozwiązanie od razu wyeliminowało trzy ważne problemy, z którymi firma Oakley się mierzyła:

  • możliwość ograniczenia dostępu i ustawiania okresów wypożyczenia skalibrowanych narzędzi;
  • całodobowa widoczność dotycząca tego, gdzie są narzędzia i kto ich używa;
  • zautomatyzowane alerty ułatwiające zarządzanie złożonymi harmonogramami kalibracji.

Łatwe wdrożenie w przepływie pracy

Firma Oakley była pod wrażeniem tego, jak szybko urządzenie AXCESS 6000 stało się częścią codziennie wykonywanych zadań. Kiedy pracownik z uprawnieniami przeciągnie swoją kartę pracownika lub wprowadzi kod PIN, może wybrać narzędzie i pobrać potrzebny przedmiot. Dane te są automatycznie wysyłane do platformy Trajectory Cloud™, która umożliwia przeglądanie informacji o tym kto używa danego przedmiotu, do jakiego zadania lub funkcji, a także terminu zwrotu.

Po zakończeniu zadania pracownik po prostu zwraca narzędzie do szafki. Jeżeli narzędzie wymaga kalibracji lub naprawy, taka informacja jest wprowadzana na kontrolerze, co powoduje zablokowanie komory i inny pracownik nie będzie mógł pobrać takiego przedmiotu.

Urządzenie AXCESS™ 6000 pozwala również firmie Oakley na wysyłanie alertów, gdy narzędzie wymaga kalibracji. Odpowiednie reguły można oprzeć na czasie lub liczbie użyć. Po ponownym skalibrowaniu narzędzie jest bezpiecznie przechowywane, aby zapobiec przypadkowemu uszkodzeniu lub niewłaściwemu użyciu, co mogłoby wpłynąć na precyzję.

Urządzenie AXCESS 6000 służy jako magazyn skalibrowanych narzędzi, które można pobrać wtedy, kiedy są potrzebne” — powiedział Jim Goddard, kierownik zakładu Oakley. „Jeżeli miernik nie zostanie użyty w konkretnym okresie kalibracji, mamy stosowną informację, że nie trzeba go wysyłać do kalibracji”.

Urządzenie AXCESS™ 6000 służy jako magazyn nadzorowanych i skalibrowanych narzędzi.

Jim Goddard, kierownik zakładu Oakley

Zarządzanie nadzorowanym i skalibrowanym sprzętem jest niezbędne i to nie tylko po to, aby spełnić wymagania produktów, ale także po to, aby pokazać naszym klientom dbałość o jakość. Końcowym celem jest zaspokojenie potrzeb klienta. Dzięki zarządzaniu skalibrowanymi zasobami możemy zagwarantować użycie poprawnych przyrządów w celu spełnienia wymogów klientów i udostępnić dane przez nich wymagane.

Bob Beltz, kierownik zakładu Oakley

Dane dotyczące najważniejszych narzędzi

Dzięki wdrożeniu szaf automatycznych AXCESS 6000 firma Oakley uprościła zarządzanie, monitorowanie i kontrolowanie skalibrowanych narzędzi na terenie zakładu. „Wiemy, że zostały pobrane i przez kogo, a także otrzymujemy powiadomienia, jeżeli nie zostaną zwrócone na czas. Platforma Trajectory śledzi wszystko za nas”. Zdaniem Beltza „Często używane narzędzia, takie jak gwintomierze trzy czwarte, znikały lub były gromadzone w szufladach pracowników do użycia przy następnym swoim zadaniu. Oznaczało to, że nie były dostępne dla pracowników z następnej zmiany. Wyglądało to tak, jakby zaginęły, więc musieliśmy kupować następne”. Uniemożliwiało to sprawdzenie, ile dokładnie przyrządów pomiarowych jest w magazynie firmy Oakley, a także czy te urządzenia zostały poddane kalibracji.

Zarządzanie nadzorowanym i skalibrowanym sprzętem jest niezbędne i to nie tylko po to, aby spełnić wymagania produktów, ale także po to, aby pokazać naszym klientom dbałość o jakość” — powiedział Beltz. „Końcowym celem jest zaspokojenie potrzeb klienta. Dzięki zarządzaniu skalibrowanymi zasobami możemy zagwarantować użycie poprawnych przyrządów w celu spełnienia wymogów klientów i udostępnić dane przez nich wymagane”.

Wykorzystywanie nowych możliwości

Firma Oakley uzyskała certyfikat ISO 9000 w październiku 2014 r. i zdaniem Jima Goddarda było to możliwe w dużej mierze dzięki systemowi do zarządzania zasobami AXCESS 6000.

Zdaniem Goddarda „Bez szaf AXCESS 6000 zarządzanie i ewidencjonowanie kalibracji urządzeń byłoby bardzo pracochłonne. Musielibyśmy przenieść ten koszt na naszych klientów. W miarę rozwoju z pewnością wdrożymy więcej szaf, ale na pewno to nie zwiększy naszych kosztów ogólnych”.
Właśnie tego firma Oakley potrzebuje, aby walczyć o klientów.

Zyskaj kontrolę nad materiałami i informacje o nich

Aby uzyskać więcej informacji na temat całej rodziny automatycznych rozwiązań do wydawania zasobów naszej firmy, odwiedź witrynę centrumbhpwpp.eu/maszyny-dystrybucyjne, wyślij wiadomość e-mail na adres vm@dozamel.pl albo zadzwoń pod numer +48 661 947 773, aby zapoznać się z naszą ofertą.

2019-06-17T09:08:00+00:00

Podziel się tym wpisem!

Przejdź do góry