Loading...

Zwiększanie produktywności i generowanie oszczędności

Keystone Lintels

Zwiększanie produktywności i generowanie oszczędności w sposób szybki i łatwy

Keystone Lintels Ltd jest brytyjskim wiodącym producentem stalowych nadproży dla przemysłu budowlanego. Firma ma zakłady w Cookstown w Irlandii i Swadlincote w Anglii.

Przez lata szybko rozwijająca się firma wykorzystywała zamykany, nienadzorowany magazyn do przechowywania środków ochrony osobistej i materiałów eksploatacyjnych. To rozwiązanie się sprawdzało dobrze, gdy firma Keystone była mniejsza, ale obecnie firma stała się zbyt duża, co utrudnia utrzymywanie produktywności na wysokim poziomie.

Kierownik produkcji Paul Carolan powiedział, że produktywność się obniżyła. „Dostarczanie podstawowych środków ochrony osobistej i materiałów eksploatacyjnych do osób, które ich potrzebowały było mało wydajne. Chcieliśmy znaleźć lepszy sposób”.

Odkrycie w odpowiednim momencie

Przełom nastąpił, gdy dyrektor firmy Keystone przeczytał artykuł o automatach do wydawania firmy Apex SupplyChain Technologies®.

Wkrótce firma zakupiła urządzenie EDGE™ 5000 do zarządzania materiałami eksploatacyjnymi i zapasami. Wyniki były natychmiastowe, zarówno pod względem oszczędności czasu, jak i obniżonych wydatków.

Po wdrożeniu tych nowych środków kontroli zużycie materiałów eksploatacyjnych spadło o 30%.

0%
OSZCZĘDNOŚCI

Zachowywanie prostoty procesów

Poprzednio jeżeli pracownik potrzebował wymienić rękawice robocze, musiał najpierw znaleźć kierownika z kluczem. Następnie razem z nim udawał się do magazynu, gdzie kierownik otwierał drzwi i pracownik wybierał odpowiednie rękawice. Trwało to 20 minut i mogło się powtarzać kilka razy dziennie.

Dzięki urządzeniu EDGE 5000 pobieranie nowego kompletu rękawic trwa krócej niż minutę i nie potrzeba do tego kierownika. Pracownicy mogą po prostu zeskanować swoją kartę pracownika, aby pobrać potrzebne przedmioty w dowolnym momencie. Dzięki tym znaczącym oszczędnościom czasu firma Keystone obliczyła, że produktywność wzrosłaby o 16% w okresie krótszym niż rok. Urządzenie EDGE™ 5000 pozwoliło zamienić mało wydajny, przestarzały proces w inteligentny i prosty sposób wykorzystania czasu i umiejętności wszystkich pracowników. „Nasza poprzednia metoda wydawania była ukrytym kosztem, z którego nie zdawaliśmy sobie sprawy” — powiedział Pan Carolan.

0%
PRODUKTYWNOŚĆ

Kto używa czego?

Firma Keystone zyskała nowy poziom danych dotyczących użycia zapasów. Teraz dzięki rejestracji wszystkich transakcji z urządzenia Apex EDGE 5000 na platformie Trajectory Cloud™ kierownictwo może przeglądać generowane w czasie rzeczywistym raporty dotyczące trendów użycia środków ochrony osobistej i materiałów eksploatacyjnych, poziomów zapasów, a także kto używa czego i kiedy.

Pozwoliło to zwiększyć odpowiedzialność i obniżyć marnowanie materiałów — pracownicy są bardziej świadomi użycia części oraz unikają gromadzenia zasobów i niepotrzebnych odpadów.

W rzeczywistości przed montażem urządzenia EDGE 5000 firma Keystone wydawała 2600 funtów miesięcznie na środki ochrony osobistej i materiały eksploatacyjne. Po wdrożeniu tych nowych środków kontroli i większej odpowiedzialności zużycie materiałów eksploatacyjnych spadło o 30%.

Automaty do wydawania firmy Apex wykorzystujące technologię Connect n’ Go™ to doskonały środek kontroli naszych materiałów eksploatacyjnych i środków ochrony osobistej” — powiedział Pan Carolan. „Szczerze możemy je polecić wszystkim”.

Wdrożenie dodatkowych urządzeń

Po pomyślnym zakończeniu testu pierwszego automatu do wydawania firma Keystone zamierza wdrożyć kolejne urządzenia. Kierownictwo chce zarządzać wartościowymi materiałami eksploatacyjnymi, takimi jak narzędzia, części i materiały. Mają nadzieję uzyskać jeszcze większy poziom oszczędności czasu i kosztów w następnych latach.

Zyskaj kontrolę nad materiałami i informacje o nich

Aby uzyskać więcej informacji na temat całej rodziny automatycznych rozwiązań do wydawania zasobów naszej firmy, odwiedź witrynę centrumbhpwpp.eu/maszyny-dystrybucyjne, wyślij wiadomość e-mail na adres vm@dozamel.pl albo zadzwoń pod numer +48 661 947 773, aby zapoznać się z naszą ofertą.

2019-06-17T08:20:35+00:00

Podziel się tym wpisem!

Przejdź do góry