RĘKAWICE OCHRONNE

rękawice ochronne

REKAWICE OCHRONNE: WYMAGANIA OGÓLNE

Rękawice ochronne należą do najpowszechniej i najchętniej stosowanych ochron osobistych. Dłonie podczas pracy bardzo często są najbardziej narażone na działania różnych mniej lub bardziej szkodliwych czynników.

EN 420 2003 + A1: 2009

Norma ta określa ogólne wymagania dotyczące projektowania i budowy rękawic ochronnych, instrukcje czyszczenia, właściwości elektrostatyczne, rozmiary, chwytność, wchłanianie i przepuszczanie pary wodnej oraz oznakowanie i informacje.

Rękawice ochronne można podzielić na chroniące przed:

  • czynnikami chemicznymi
  • czynnikami biologicznymi
  • czynnikami mechanicznymi
  • czynnikami termicznymi

oraz

  • elektroizolacyjne
  • przeznaczone do stosowania w atmosferze zagrożonej wybuchem
  • antywibracyjne

Podobnie jak sprawa ma się z ochroną stóp, tak podczas pracy trzeba odpowiednio zabezpieczyć swoje dłonie. W szczególności, kiedy pracuje się na stanowisku związanym z większym ryzykiem wystąpienia wypadku czy w warunkach szkodliwych. W tym celu proponujemy wysokiej klasy rękawice BHP. Wykonano je z skrupulatnie dobranych materiałów o wysokim poziomie ochrony – doskonale radzą sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas pracy w różnego rodzaju trudnych warunkach.

Rękawice ochronne BHP – jakie są ich rodzaje?

Nasza hurtownia to miejsce, gdzie proponujemy rękawice BHP, które chronią między innymi przed takimi czynnikami, jak: chemiczne, biologiczne, mechaniczne czy termiczne. Ponadto proponujemy rękawice ochronne elektroizolacyjne czy antywibracyjne. W naszym szerokim asortymencie przygotowaliśmy wersje przeznaczone do stosowania w atmosferze zagrożonej wybuchem. Innymi słowy, znajdziesz u nas elementy ubrań roboczych, które świetnie pasują niemalże do każdego środowiska pracy.

Rękawice ochronne wysokiej klasy

Dostarczane przez nas artykuły zapewniają przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania zawodowych obowiązków na różnego rodzaju stanowiskach w zakładach przemysłowych czy produkcyjnych. Doskonale sprawdzą się między innymi też w warsztatach stolarskich, serwisach samochodowych, a także jeszcze wielu innych firmach, działających w różnego rodzaju branżach. Zapraszamy do wyboru artykułów roboczych i BHP, jakie dostępne są w naszej hurtowni z różnego rodzaju ubraniami do pracy.

Rozmiary rękawic roboczych

Rozmiary rękawic zostały znormalizowane przez PN-EN 420+A1:2010 Rękawice ochronne – Wymagania ogólne i metody badań. Norma ta jest często stosowana również w oznakowaniu rozmiarów zwykłych rękawiczek.

Rozmiar rękawicy Obwód dłoni
[mm]
Długość dłoni
[mm]
Minimalna długość rękawicy
[mm]
6 152 160 220
7 178 171 230
8 203 182 240
9 229 192 250
10 254 204 270
11 279 215 280